Styczeń był rozmazany! Przyznaję, że pierwsze dwa tygodnie spędziłem w ogromnym stresie, przygotowując się do dużej instalacji 12-tego, ale mimo to…!! Zasadniczo dla mnie ostatni miesiąc był pełen stresu, pogody i pracy. Druga część to jedyna część, która nie jest stresująca.

Wszyscy mieszkający w USA słyszeli lub doświadczyli „wiru polarnego” z zeszłego tygodnia, więc nie jest to wiadomość, ale każdemu, kto tam jest, pozwólcie, że przedstawię wam wyobrażenie o tym, czego doświadczamy. Jak widać, styczeń zaczął się brązowo i łagodnie. Na początku stycznia mieliśmy nawet dzień z temperaturą 12°C (54°F) i deszczem, ale bardzo małą ilością śniegu. W ciągu 10 dni mieliśmy dwa duże opady śniegu, jeden o średnicy 7 cali (18 cm), po którym nastąpił mróz.

28 stycznia 2019 wir polarny

Zimne okresy, które zwykle pojawiają się po opadach śniegu, sprawiają, że nie lubię zimy – a to była sytuacja ekstremalna! Szkoły zostały zamknięte w zeszły poniedziałek z powodu śniegu, a następnie od wtorku do czwartku z powodu zagrażającego życiu mrozu. Wziąłem dzień wolny, żeby nie ryzykować pójścia do pracy w środę. Myślę, że tego dnia osiągnęliśmy maksimum -10°F (-23°C). Poszedłem do pracy w czwartek rano i w moim samochodzie było -36!! (-38°C) To było SZALONE. Wiele osób nie mogło uruchomić swoich pojazdów. Słyszałem, że punkty sprzedaży akumulatorów w okolicy są oblegane przez klientów. Mój tata miał nawet problem ze wskaźnikiem temperatury w swojej ciężarówce.

Opady śniegu w styczniu 2019 r

Ten blask w tle? To jest lampa grzewcza, a nie ogień. Wiele lat temu przestaliśmy używać lamp grzewczych dla naszych kurczaków ze względów bezpieczeństwa, a także dlatego, że czuliśmy, że praca 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu im przeszkadza, ale przez te 4 dni uznaliśmy, że jest to konieczne. Tata nawet położył więcej izolacji na kurniku i zostawił je zamknięte w kurniku; I tak nie chcieliby wyjść i chodzić po śniegu! Świetnie przetrwały mróz.

Finley nie przeszkadzało zimno, z wyjątkiem wczorajszego dnia, kiedy wyszła na zewnątrz i w końcu zauważyła, że ​​ma zimne łapy. W przeciwnym razie był gotowy jak zwykle chodzić na spacery do sąsiadów i wędrować po lesie w poszukiwaniu czegoś, na co mógłby szczekać.

A teraz będzie nienawidził tego weekendu! Będziemy mieli pełną przepustkę (na kilka dni) i będzie powyżej zera, a może nawet spadnie deszcz! Finley nienawidzi chodzić po miękkim podłożu. Zobaczymy, ile śniegu zniknie, zanim ponownie zamarznie.

W naszym domu jemy dużo zupy i chleba; Pokarmy, które nas rozgrzewają i pocieszają. Planuję kiedyś opublikować ich przepisy. (Przepis na bułkę: miękkie ciasto obiadowe z masłem)

dużo zupy i bułek - ASimpleHomestead

Zupy są zdrowsze niż wszystkie przygotowywane przez nas przekąski i desery! Waga ostatnio mnie nie lubi :-(.

Myślę, że pogoda zaczyna mieć na nas wszystkich wpływ. W tym tygodniu Little Chick nie tylko przez cztery dni wracał ze szkoły, ale także ekstremalne temperatury oznaczały, że tatuś nie mógł go wysłać na zabawę! Pewnej nocy przyłapałam go, jak gapił się wyłupiastymi oczami na wszystkie zdjęcia na dole. Następnego dnia chciał zobaczyć, ile czasu zajmie mu ich odnalezienie (stało się to od razu). Prawie wybuchłam śmiechem. Przerażające i zabawne jednocześnie!

szalone, wygooglowane zdjęcie oka

Kilka tygodni temu Little Chick również był w domu przez 4 dni – był chory od wtorku do czwartku, a w piątek nie było go w szkole. Spędzał dużo czasu oglądając w kółko te same programy telewizyjne i oglądając filmy na swoim iPadzie. Ale on też wywołuje burzę! To tylko próbka tego, co wychodzi z jej kreatywnego małego mózgu! (Czy ktoś chce nam wysłać paczkę papieru?! Dodatkowe długopisy? Tusz do drukarki do kolorowania? LOL)

Styczniowe zdjęcia Little Chick

Robię na drutach i szydełku tyle, ile tylko potrafię, ale nie jestem jeszcze gotowa, aby pochwalić się większością moich projektów. Dla Little Chick zrobiłam parę prostych rękawiczek z blokami kolorów, które rosną na boki i kurczą się w miarę ich noszenia. Skończyłem też tego uroczego małego jeża.

ogrodzenie

Jest tak samo, jak kilka lat temu, gdy kręciłem Little Chick. To jedzie do przyjaciółki, która w ten weekend obchodzi urodziny; Widział LC i sam chciał takiego. To musiała być miła niespodzianka, bo chciał to już kilka miesięcy temu 🙂
ETA: Zapomniałem wspomnieć, że jest to darmowy wzór, który można pobrać od Purl Soho tutaj: https://www.purlsoho.com/create/2013/02/10/whits-knits-knit-hedgehogs/

Kiedy byłam w domu w ten „ciepły” dzień, nauczyłam się robić na drutach bułeczki! Próbowałem już raz i nie zadziałało (nie sądzę, że instrukcje dla tego modelu były zbyt dobre). A ponieważ nie bałam się, nie zaczęłam od prostego jednokolorowego pączka. Nie, jest dwukolorowy i okrągły! Teraz rozumiem, dlaczego ludzie tak bardzo kochają ciasta. Jest miękki i puszysty i właściwie nie jest zbyt trudny, gdy już przyzwyczaisz się do szwów!

dwukolorowa dzianina cukiernicza

W przyszłym tygodniu planuję pokazać wam coś, co zrobiłem, aby pomóc Little Chick wykazać się kreatywnością. Po uszyciu zasłon będziesz mógł zobaczyć nową sypialnię Little Chick (super!). Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o aktualizacjach wpisów na blogu, a także inne wskazówki, linki i kupony, pamiętaj o zapisaniu się do newslettera! (Możesz wybrać tematy, o których chcesz słyszeć!)

Co udało Ci się osiągnąć w styczniu?

[mc4wp_form id=”4638″]

Categorized in: